Rastorgujeva izredzes izcīnīt medaļu klasikā - viens pret 16


Šodien 16:00 tiks uzsākta vīriešu biatlona trešā Soču disciplīna, proti, 20 kilometru klasika, kurā startēs un par augstām vietām cīnīsies arī Latvijas sportists Andrejs Rastorgujevs.

Andrejs Rastorgujevs sprintā un iedzīšanā pierādīja, ka var turēties vienā līmenī ar biatlona pasaules eliti, un augstās devītās un 17. vietas runā pašas par sevi. Jānovērtē objektīvi, ka 17. vieta 87 sportistu konkurencē, no kuriem uz medaļām reāli pretendē kādi 20, ir daudz augstvērtīgāks sasniegums nekā tāda pati vieta 25 sportistu konkurencē citā sporta veidā.

Šodienas klasikā piedalīsies 89 biatlonisti, Rastorgujevs startēs kā 27. Viņa izredzes iegūt zeltu šajā disciplīnā novērtētas samērā zemu, proti, ar koeficentu 60,0, taču medaļas ir trīs, un iespēja tikt pie vienas no tām ir atzīmēta ar koeficentu 16,0. Ņemot vērā visu sportistu koeficentus, Rastorgujeva iespējas atzītas kā 23. reālākās, proti, zemāki koeficenti ir 22 biatlonistiem.

Viņu priekšgalā, protams, iedzīšanas čempions un sezonas līderis Martēns Furkads, kura uzvarai koeficents 2,25, savukārt slavenā norvēģa Ūles Einara Bjerndālena tikšana pie savas 13. medaļas novērtēta ar 2,50.

Par medaļām runājot – pirmo Latvijai vakar sagādāja kamaniņu braucēju duets Juris un Andris Šici, kuri kāpa uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Šodien kamaniņās tiks uzsākti komandu stafetes braucieni, un Latvija tajā tiek norādīta starp favorītēm. Vācijas, Krievijas un Kanādas spēkus gan būs grūti apšaubīt, tāpat pretendentu sarakstā ir Itālija, ASV un Austrija, taču Latvijas sportisti tāpat izpelnījušies koeficentu 5,00, ka spēs atkārtot vai uzlabot brāļu Šicu sasniegumu.

Hokejs

Šodien savus pirmos mačus olimpiādē aizvadīs arī A un B grupu vīriešu izlases. Trijās no četrām spēlēm favorīts ir samērā skaidrs, proti, ja Somija, Kanāda vai Krievija izsēs kaut punktu, tas jau būs milzīgs pārsteigums, taču tik viennozīmīgi nevar teikt par Slovākijas un ASV dueli.

Lielākas izredzes tiek atvēlētas amerikāņiem, uz kuru uzvaru ir koeficents 1,53, bet Slovākija, kura Vankūverā aizkļuva līdz pusfinālam un palika ceturtajā vietā, saņēmusi uzvaras koeficentu 5,00. Ar 14 NHL spēlētājiem pārstāvētā Slovākija noteikti spēj iekost amerikāņiem, un slovāku „Double Chance”, proti, izcīnīts vismaz punkts, novērtēts ar koeficentu 2,40. Šī mača sākums 14:30 pēc Latvijas laika.