ATP Pasaules tūres fināls: 10 svarīgi fakti


10. Novaks Džokovičs svētdien ieguva savu sesto sezonas ATP titulu, kad „Paris Masters” finālā ar 7:5 7:5 pieveica Davidu Fereru. Serbs ir favorīts arī uz uzvaru Londonā (koeficents 2,05).

9. Rafaels Nadals jau sesto reizi piedalīsies ATP Pasaules tūres finālā, taču vēl nekad viņš nav spējis šajā turnīrā triumfēt. Vistuvāk uzvarai viņš nokļuva 2010. gadā, kad finālā piedzīvoja sakāvi pret Rodžeru Federeru. Nadala iespējas iegūt titulu novērtētas ar 3,40.

8. Seškārtējais čempions Federers līdz tūres finālam nokļuvis jau astoto reizi pēdējo desmit gadu laikā, ieskaitot pagājušajā gadā ciesto sakāvi pret Džokoviču (6:7 (8) 5:7). Šveices tenisists, kurš ATP rangā ieņem septīto vietu, sava septītā titula iegūšanai ir apveltīts ar koeficentu 9,00.

7. Huans Martins del Potro ir guvis četras uzvaras vienspēļu turnīros šajā sezonā un pieveicis arī savu B grupas pretinieku Federeru „Swiss Indoors” turnīrā pagājušajā mēnesī. Argentīnietis palika otrais 2009. gadā un viņa koeficents uzvarai ir 9,00.

Noskaties labāko, ko teniss spēj piedāvāt, no 2012. gada ATP Pasaules tūres fināla.

6. Del Potro pirmajā spēlē izmocīja uzvaru pār Rišāru Gaskē, un šobrīd viņam ir trešās labākās iespējas uz uzvaru turnīrā ar koeficentu 8,00.

5. Kopš 2007. gada šī ir pirmā reize, kad Rišārs Gaskē ir nokļuvis līdz ATP sezonas noslēdzošajam turnīram. Toreiz viņš zaudēja divos mačos no trim un izstājās jau pēc grupu turnīra. Viņa izredzes tiek vērtētas zemu un koeficents uzvarētāja titula iegūšanai ir 200,00.

4. Ar trešo numuru izsētais Davids Ferers zaudēja savā septītajā turnīrā sezonā, kad svētdien piekāpās Džokovičam. Iespēja, ka viņš papildinās savu šosezon pagaidām divu iegūto trofeju klāstu ar trešo, ir 12,00.

3. Turnīra debitants Stanislass Vavrinka sāka ar uzvaru trijos setos, turklāt guva savu jubilejas, 50. uzvaru sezonā. Ja viņš turpinās tikpat veiksmīgi, tad koeficents 22,00 uz uzvaru visā turnīrā būs ļoti izdevīgs.

2. Šodien turnīru uzsāks Nadals un Ferers, kuri ar spēli 16:05 kārtējo reizi noskaidros attiecības. 25 savstarpējās spēlēs 20 reizes uzvarējis Nadals, taču koeficents uz Ferera spējām šo rādītāju palabot virzienā uz savu pusi ir 3,85.

1.Tomāšs Berdihs nav uzvarējis ATP turnīrā kopš 2012. gada oktobra, kad triumfēja Stokholmā, un pēdējoreiz aizkļuva līdz finālam Bangkokā. Berdiha iespēja labot šo statistiku bija novērtēta ar koeficentu 18.00, bet pēc zaudējuma Vavrinkam tas nokrita līdz 50,00.