Gulbis par Barselonas pusfinālu pret Krievijas pārstāvi Gabašvili


Šodien Barselonā, Spānijā ATP turnīra ceturtdaļfinālu aizvadīs Latvijas tenisists Ernests Gulbis, kuru sagaida duelis pret Krievijas pārstāvi Teimurazu Gabašvili. Mačs sāksies 13:30 pēc Latvijas laika.

Vakardienas ceturtdaļfinālā Gulbis divos setos pārvarēja spāņa Albertu Montanjesa pretestību, taču šodien viņam pretim stāsies Gruzijā dzimušais Teimurazs Gabašvili, kurš pārstāv Krieviju. Abi aizvadījuši piecas savstarpējas spēles, no kurām četrās uzvarējis Gabašvili, tiesa, pēdējā no tām bija tālajā 2008. gadā.

Šobrīd Gabašvili ATP rangā ieņem 55. vietu (Gulbis ir 23. pozīcijā) un ceļā uz ceturtdaļfinālu pieveica spāni Injigo Servantesu, taču kārtu iepriekš parūpējās par turnīra (pagaidām) lielāko pārsteigumu, sakaujot ar otro numuru izsēto Davidu Ferreru. Gabašvili tā bija pirmā uzvara pār ranga TOP-5 spēlētāju, tiesa, bukmeikeri viņa izredzes uz līdzīgu panākumu pret Gulbi nevērtē spoži.

Gabašvili uzvaras koeficients ir 2,60, kamēr Gulbim tas ir 1,48. Tāpat arī samērā ticami novērtēta Gulbja uzvara divos setos (koeficents 2,06), savukārt, ja Gabašvili izdosies paņemt vienu setu, iespējams pareizināt likmi ar koeficientu 3,85.

Vakardienas ceturtdaļfinālā Gulbim visgrūtāk klājās pirmajā setā, kad viņš pirmais zaudēja servi, taču saņēmās un no 3:4 panāca 5:4. Koeficients uz to, ka šodienas mača pirmais sets būs pietiekami sīvs un sasniegs desmit geimus, ir 1,77, savukārt, ja pietiks ar deviņiem vai mazāk, izdarīto likmi varēs pareizināt ar koeficientu 1,98.

 

Jāpiemin, ka Gabašvili arī iepriekšējā ATP turnīrā Monako aizspēlējās salīdzinoši tālu, kad viņu no astotdaļfināla atturēja Rafaels Nadals (4:6, 1:6). Spānijas tenisists vakar parūpējās par savu 42. uzvaru Barselonas kortos 43 spēlēs, bet šodien mērosies spēkiem ar citu spāni – Nikolasu Almagro. Almagro vēl nekad nav uzvarējis Nadalu (bilance 0:10). Likme uz to, ka Nadals uzvarēs divos setos, ir ar koeficientu 1,35.