Vai Rīgas "Dinamo" turpinās iesākto?


Rīgas „Dinamo” sezonu sākusi ar trijām uzvarām, kas ir labākais sasniegums komandas vēsturē, tiesa, šovakar būs pamatīgi jāpapūlas, lai šo sēriju pagarinātu līdz četriem panākumiem. Arī „Dinamo” šī vakara pretiniece Oskara Bārtuļa pārstāvētā Doņeckas „Donbass” sezonu sākusi veiksmīgi (divas uzvaras un zaudējums CSKA), turklāt interesants fakts, ka KHL regulārajā sezonā Rīgas „Dinamo” Ukrainas komandu vēl ne reizi nav pieveikusi, turklāt šoreiz nāksies cīnīties viesos.

Uz „Dinamo” uzvaru tiek piedāvāts samērā liels koeficents (3,10), taču daudz ko izšķirs vārtsargu izvēle, jo nebūtu nekas neparasts, ja pēc trim uzvarām atelpa tiktu dota Mikaelam Telkvistam. Šādā gadījumā uzreiz daudz pievilcīgākas liekas likmes uz spēlē kopējo gūto vārtu daudzumu – „Over 4,5” 1,65 un „Over 5,5” 2,35. Tāpat svarīgi būs, kas stāsies „Donbass” vārtos, jo slovāks Jāns Laco vidēji spēlē pagaidām ielaidis tikai divas ripas, bet Maikls Leitons spēlē pret CSKA –  veselas četras.

Lai arī Latvijas līdzjutēji, protams, cer, ka tā nenotiks, taču jāatceras arī „Dinamo” vēsturiski nestabilais sniegums. Šobrīd komanda ir uz viļņa un par 100% izpildījusi sezonas sākuma normu, tādēļ galvās jau varētu sēdēt doma, sak, šodien jau var zaudēt, neviens nekā neteiks. Līdz ar ir liela iespēja, ka spēles beigās groži tiek palaisti nedaudz vaļīgāk, tādēļ uzmanības vērts ir 4,40 koeficents uz „Donbass” handikapu -2,5. 

Taču var notikt arī pretējais, un jāatceras, ka piecus no saviem 10 šīs sezonas vārtiem „Dinamo” guvusi tieši trešajā periodā, kas liecina par komandas cīņassparu. Koeficents uz „Dinamo” vārtu guvumu trešajā periodā ir 1,72, savukārt uz kopā gūtiem vairāk nekā 2,5 vārtiem 3,60.

Traumu ziņā „Dinamo” pagaidām var nesūkstīties, jo tās sastāvu neiespaido, savukārt „Donbass” rindās savu sezonas debiju vēl nav piedzīvojis starpsezonas vērtīgākais jaunieguvums Ruslans Fedotenko, kurš uz KHL pārcēlās no Filadelfijas „Flyers”. Ar punktiem šosezon vēl izcēlies nav latviešu aizsargs Oskars Bārtulis, kurtam spēle pret savas valsts komandu varētu būt īpaša motivācija.

Bez Rīgas „Dinamo” un „Donbass” dueļa, kurš sāksies 19:00, šodien KHL tiks aizvadītas vēl deviņas spēles. Līgas pagaidām rezultatīvākās komandas cīkstēsies Astaņā, kur vietējā „Barys” uzņems Sanktpēterburgas SKA. „Barys” divos mačos guvusi 15 vārtus, bet SKA trijās spēlēs – 16. Likme par gūtajiem vārtiem „Over 6,5”, kuras koeficents šodienas mačā ir 6,5, būtu bijusi veiksmīga visās šīs sezonas spēlēs, kurās piedalījusies „Barys” un SKA, savukārt „Over 7,5” (koeficents 4,25) sniegtu laimestu trijos mačos no pieciem.

Uzvarētāju noskaidros arī divi Maskavas hokeja klubi – „Spartak” un CSKA, un „Spartak” pagaidām sīvā aizsardzība pret vēl tikai tempu uzņemošo CSKA var paveikt lielas lietas, turklāt „Spartak” vārtus sargā viens no trim KHL pirmās nedēļas labākajiem spēlētājiem Džefs Glāss. Uz „Spartak” uzvaru koeficents 2,90, bet uz viņu gūtajiem vārtiem „Over 2,5” 2,33. Interesanti arī, ka „Spartak” visās savās šīs sezonas spēlēs pirmo periodu noslēgusi ar 0:0 – koeficents uz šādu varbūtību 3,90.